Gorce
Accommodation
We have received lot of requests and questions regarding Accommodation. Because of that we are happy to show you a new section of MUWIT.pl, which contains lot of answers for question "where to sleep".
Mostly there are mountain refuges, students' camp and mountain huts - (mostly checked by us). However there is also - more than I ever expected - bad&breakfast offers (in Poland known as farm tourism place) and other options on higher level then level of floor in mountain refuge. Your experience is very important for me - so please feel free to comment (by email or on FB fanpage).

Chatki studenckie:

www.gorczanska.pl

Ochotnica Górna Jamne 161
+48 605 676 046
Tel. do Chaty: +48 725 816 959
kontakt@gorczanska.pl

 • Gorczańska
  Nothing has been changed. Means that everything has been changed. It is information for those who perfectly knows that - exactly in this mountain hut, long time ago, I lost my heart... It seems that I recovered it now.. This mountain hut came back to the former times (at least 10 years ago). I am taking about the the spiritual issues as technical issues are completely other matter and surprised me every single day. It is better than good to know that there is a group of hut lovers who have made - from almost ruined hut - a perfect hut which could be a proud for any builder. The renovation works are still on place so you can expect not epectable... but... ja odzyskałam swój dom.


  The accommodation:
  The Beskids > Gorce | Ochotnica | Jamne |

  Bazy namiotowe (VII-VIII):


  bazagorc.blogspot.com

  Baza czynna w okresie letnim w lipcu i sierpniu
  27 czerwca- 29 sieprnia 2015 roku
  mail: gorc@skpg.krakow.pl
  Rezerwacje TYLKO SMS w sezonie:
  506790072

 • B.N. Na Gorcu
  Studencka Baza Namiotowa "Gorc" działa każdego lata od 1968 r. (z jednoroczną przerwź w stanie wojennym). Długo należała do Krakowskiego Oddziału Studenckiego Biura Podróży i Turystyki "Almatur", a obecnie do Oddziału Akademickiego PTTK z Krakowa. Tradycyjnie prowadzą ją przewodnicy z krakowskiego Studenckiego Koła Przewodników Górskich. Położona jest na halach podszczytowych Gorca, dokładnie na hali Gorc Gorcowski, przy zielonym szlaku schodzącym w stronę Ochotnicy Dolnej, nieco na południe od głównego grzbietu, na wysokości 1150 m n.p.m.

  Zasadniczą cześć rozbijanej na skraju hali pod lasem bazy stanowią dwa 10-osobowe namioty wojskowe. Jeden pełni rolę kuchni, drugi zaś biura, magazynu i mieszkania "bazowego". Stoi ponadto kilkanaście namiotów 2-, 3-, 4- i 5-osobowych wyposażonych w koce i gźbkowe materace. Przy bazie funkcjonuje również pole namiotowe, gdzie można rozbić własny namiot i korzystać z zaplecza gospodarczo- socjalnego bazy. Honorowane są zniżki PTTK, na ulgi mogą również liczyć przewodnicy górscy. Z bazy można organizować wypady na Turbacz i Gorc oraz do ciekawych miejscowości leżących wokół Gorców jak np. Poręba Wielka (siedziba Gorczańskiego Parku Narodowego), Ochotnica, Szczawa (wody mineralne) i Kamienica.

  Od 1994 r. w przedostatni weekend sierpnia na bazie pod Gorcem organizowany jest plenerowy festiwal (a bardziej spotkanie) piosenki turystycznej i nie tylko- zwany Gorc- stokiem.
  The accommodation:
  The Beskids > Gorce | Kamienica | Szczawa | Ochotnica | Gorc |

  bazaluban.pttk.pl

  Baza czynna w okresie letnim w lipcu i sierpniu
  telefoniczną: 692-054-445 (w sezonie na bazę) lub 509-654-309 (cały rok),
  (telefony w miarę możliwości odbieramy, lecz preferujemy smsy i maile z rezerwacjami ze względu na słaby zasięg na bazie).

 • B.N. Na Lubaniu
  Baza namiotowa na Lubaniu prowadzona jest przez Studenckie Koło Przewodników Górskich z Krakowa. To jedna z najstarszych baz studenckich w naszych górach i chyba najstarsza z funkcjonujących do dnia dzisiejszego. Pierwszy raz stanęła ona na polanie pod szczytem Lubania w 1967 roku. Baza położona jest na wysokości ok. 1200m n.p.m. (jest to więc najwyżej położona baza namiotowa w Beskidach), przy czerwonym szlaku biegnącym z przełęczy Knurowskiej do Krościenka. Czynna jest w miesiącach letnich, zazwyczaj od 24 czerwca do 30 sierpnia. Posiada 45 miejsc noclegowych w małych namiotach 2-4 osobowych, stojących na drewnianych podestach. W namiotach śpi się na materacach piankowych, istnieje również możliwość wypożyczenia śpiwora lub koca. Można też na Lubań przyjść z własnym namiotem.

  Miejsce to ma wśród turystów sławę najlepiej zorganizowanej bazy namiotowej ;-). Baza posiada zaplecze kuchenne w postaci drewnianej wiaty z piecem, wyposażonej w potrzebne naczynia kuchenne, zewnętrzne stoły do spożywania posiłków oraz świetlico-jadalnię zorganizowaną w dużym namiocie. Źródło z pitną wodą znajduje się niedaleko od bazy (5 min), po przeciwległej stronie stoku przy niebieskim szlaku schodzącym w kierunku przełęczy Snozka. Źródełko to służy zarówno jako zdrój pitnej wody, kran, zlew i prysznic.

  Drewnianą toaletę zaś znajdziemy po przeciwnej stronie bazy na skraju lasu. Ze szczytu Lubania roztaczają się wspaniałe widoki na Tatry, Pieniny, cały Spisz i Zalew Czorsztyński.

  The accommodation:
  The Beskids > Gorce | Grywałd | Szczawa | Ochotnica | Lubań |
 • Schroniska PTTK:
 • Turbacz: http://turbacz.net- co ciekawe, wyklinany przeze mnie "Turbolot", po zmianie właściciela stał się... UWAGA !!! ... jednym z najbardziej proturystycznych miejsc w Gorcach. Po zmianie właściciela (ajenta) stał się normalnym schroniskiem sprzed lat, co cieszy niezmiernie. Ujmę to tak: przez 15 lat omijałam Turbacz szerokim łukiem- wolałam iść w śniegu i chłodzie kilometrami. Dziś? Przez ostatnie dwa lata gościłam w nim dwa razy i z pełną świadomością tego co robię szłam nocą z ośmioletnim chłopcem, wiedząc, że tam nam noclegu nie odmówią. Z taką samź siłą jak niegdyś bombardowałam pomysł wejscia Chociażby w progi Turbolotu, teraz go promuję. Gościnność i turystyczność gospodarzy sprawdzone na własnej skórze.


 • SCHRONISKO PTTK STARE WIERCHY 34-404 KLIKUSZOWA tel. 018 267 52 97 : zwierzęta mile widziane (byle nie myszy, bo mieszkają tu dwa małe kotki). Gospodarze przeuroczy.


 • Schronisko PTTK na Maciejowej 34-700 Rabka-Zdrój tel. (18) 44 757 29 e-mail: schronisko@maciejowa.plstrona WWW
  Bardzo fajne schronisko, właściciele i obsługa bardzo mili, a nade wszystko: Psiaki mile widziane bez jakichkolwiek dodatkowych opłat

 • Miejsca z Klimatem:

  * KURNYTOWA KOLIBA- Ochotnica Górna, Forędówki

  Nie miałam przyjemności, ale z tego co wiem to: Od 1839 roku kiedy powstała niewiele się w niej zmieniło- nie ma prźdu, a po wodę trzeba urządzić sobie krótki spacer. W dwóch izbach stoją całkiem nieźle działające piece, reszta wyposażenia to stoły, ławy i materace do spania. Kurnytowa udostępniana jest właściwie tylko grupom zorganizowanym, a cena- około 10 zł- jest do uzgodnienia.
  Kontakt: metoda "na gębę"W Ochotnicy Górnej... Lub w okolicznych szałasach i schronach;)
  * Niedaleko znajduje się tragedii Liberatora (teraz prowadzi tam żółty szlak)- Pańska Przechybka