Aktualizacja: luty'18Ziemia łódzka
Księgarnia


Tytul: Bolimowski Park Krajobrazowy

Autor: Herz Lechosław
Wydawca: Rewasz


Bolimowski Park Krajobrazowy leży w połowie drogi między Łodzią i Warszawą. Zachował się tu wspaniały, wielki kompleks leśny zwany Puszczą Bolimowską oraz sąsiednie lasy, które kiedyś były puszczami. Najbardziej wyraźnym elementem krajobrazu jest niezwykła, kręta rzeka Rawka, jedna z najładniejszych rzek polskiego niżu. Przewodnik obejmuje cały teren Bolimowskiego Parku Krajobrazowego i jego okolice, od Nieborowa przez Bolimów, Żyrardów, Doleck, Starą Rawę aż do Skierniewic. Obszar, gdzie dla każdego znajdzie się coś miłego. W przewodniku opisano szlaki turystyczne i krajoznawcze dla pieszych, rowerzystów i zmotoryzowanych oraz emocjonującą trasę spływu kajakowego Rawką.

Tytuł: Zapomniane miejsca Łodzi i okolic. Przewodnik
Autor: Jagiełło Jakub, Perlińska Ew,a Szwagrzyk Tomasz
Wydawca: Ciekawe Miejsca

Drugi z planowanej serii niewielkich przewodników po ciekawych a zapomnianych miejscach. Przewodnik prowadzi do opuszczonych pałaców, dworków oraz willi ? często w stanie ruiny. Choć wydaje się to mało prawdopodobne, ale w okolicach wielkich miast można spotkać rezydencje, o których nikt nie pamięta. Nie tylko zresztą rezydencje; także cmentarze i inne slady kultur i ludów, których już nie ma. Pozostały kirkuty, synagogi, zbory i cmentarze mennonickie, ewangelickie....

Tytul: Okolice Łodzi na rowerze. Przewodnik krajoznawczo-rowerowy
Autor: Faustmann Dariusz
Wydawca: Compass

Opisane trasy rowerowe liczą od 30 do 50 km. Większość z nich wiedzie drogami asfaltowymi lub szutrowymi; sporadycznie mogą być odcinki gruntowe. Do miejsc początkowych tras można dotrzeć rowerem, samochodem, pociągiem, a nawet komunikacją miejską. Do opisu każdej wycieczki dodano dokładne mapy turystyczne, na których zaznaczono przebieg tras; podano też kilometraż poszczególnych odcinków i proponowanych wariantów. Strona opisowa zawiera: dane dotyczące długości trasy oraz jej charakteru, wykaz miejscowości, przez które przebiega trasa, oraz opis techniczny i krajoznawczy.


Łódź

PTR Kartografia
1: 300 000