bo... nie tylko Karpaty
O regionie:
Oprócz Beskidów największe skupisko gór w Polsce. Zupełnie się jednak różnią od moich rodzinnych gór - przede wszystkim największy ssak to jeleń. Jedynym wrogiem jest dla niego człowiek, więc jeleniowate rozpanoszyły się na tym terenie. Można też spotkać obcy gatunek- muflony. Sudety nie mają olśniewających połaci lasów - króluje tu świerk a i to mocno podniszczony. Kolejna różnica to dostępność- w Sudetach niejednokrotnie drogi wiodą na sam szczyt. Turystów też tu jest mnogość, choć są też tereny rzadziej odwiedzane- jak Bardzkie, Opawskie poza sezonem czy Bystrzyckie.
Wędrując po sudeckich szlakach można zaobserwować żyjące tu muflony, a także znaleźć cenne minerały, które niegdyś stanowiły bogactwo tych gór (w średniowieczu Sudety były nazywane "skarbcem Europy"). W niektórych rejonach do można ponoć znaleźć złoto.
Linkownia:
-
www.naszesudety.pl - Fantastyczny serwis o Sudetach. nie tylko polskich. Serwis, w którym znajdziecie absolutnie wszystko. Od najnowszych publikacji, przez ciekawostki regionalne, opowiadania, pogadanki po profesjonalne artykuły. Jak twierdzi twórca serwisu, Waldek Brygier,: "prawie wszystko o Sudetach" czyli prawie wszystko na tej stronie jest o Sudetach :-)
-
TRASY ROWEROWE - opisy tras rowerowych Sudetów i przedgórza Sudeckiego tworzona przez grupkę zapaleńcow.
-
STUDENCKIE KOŁO PRZEWODNIKÓW SUDECKICH
Noclegi:

Uwaga! powtarzam się:) Skoro naszesudety.pl stworzyło genialny dział noclegowy - aktualizowany na bieżąco - to ja nie będę wyważać otwartych drzwi.
-
Dział NOCLEGI na NaszeSudety.pl
Księgarnia:

Tu królują Sudety. NaszeSudety:) Waldemar Brygier - przewodnik i krajoznawca - to człowiek, który na Sudetach zęby zjadł. W efekcie od wielu lat prowadzi fantastyczną stronę naszesudety.pl, a dostępna tamże księgarnia oferuje perełki niedostępne gdzie indziej. Oprócz perełek klasyczne, weekendowe przewodniki Bezdroży. Reprintów Orłowiczowskich tu nie znajdziecie, gdyż za jego czasów "tam były Niemce...".
> więcej
W Górach Stołowych fantastyczne formy skalne występują nie tylko na Szczelińcu Wielkim i Małym oraz w Błędnych Skałach. Spotkać je można również w rejonie tzw. Skalnych Grzybów (północno-wschodnia część PNGS), Radkowskich Skał (przy Szosie Stu Zakrętów) czy też w okolicach Białych Skał leżących przy Narożniku. Miejsca te są mniej znane i rzadziej odwiedzane przez turystów, przez co bardzo atrakcyjne dla osób ceniących kontakt z przyrodą.