Aktualizacja: styczeń'18Beskid Sądecki
Noclegi
W związku z licznymi prośbami i pytaniami z serii "gdzie spać?", wprowadzamy dział, w którym będziemy informować o możliwości noclegów w danym regionie. Z przyczyn oczywistych (to się nazywa "sprawdzone organoleptycznie") najwięcej jest na razie schronisk górskich i baz namiotowych (również chatek studenckich). Coraz więcej (no cóż- moje pokolenie zaopatrzyło się w rodziny i "kariery") jest też hoteli i zakwaterowania na poziomie. I nie mówimy tu o poziomie podłogi;) Staramy się w miarę możliwości oceniać i komentować- Wasze opinie i doświadczenia są dla nas bardzo cenne. Więc jeśli macie propozycję noclegową najlepiej popartą opinią to zapraszamy do kontaktu;)

Bazy namiotowe (VII-VIII):
Muszyna-Złockie:


www.muszyna.skpb.lodz.pl
GPS N49.37046, E20.9007
Muszyna- Złockie
baza@muszyna.skpb.lodz.pl
tel: (42) 652 76 85 (Tomasz Mazurek)


Stolica polskiego błota;)- Fajna baza, choć z dwóch prowadzonych przez SKPB Łódź osobiście wolę Jaworki. Muszyna idealna jest natomiast dla rodzin z dziećmi, dla tych którzy chcą mieć w miarę łatwy dojazd i dla tych którzy nie planują całonocnych imprez- choć nie zawsze cisza i spokój na bazie królują;)- w sierpniu organizowane są fantastyczne Śpiewanki Tematyczne.


Pasmo Jaworzyny Krynickiej:

www.cyrla.pl
GPS N49.37046, E20.9007
Chata Górska CYRLA
Sucha Struga 64, 33-343 RYTRO
tel. 018 446 96 89
kom. +48 604 087 609
mail: schron(at)cyrla.pl


 • CHATA GÓRSKA CYRLA - stoki Makowicy, nad Rytrem
  Z pobytów za dawnych dobrych czasów na łabowskiej i ze słuchów które docierają od ludzi, którzy tam bywają- to jest właśnie to! Irena z Jackiem przenieśli się na Cyrlę- i tu na Cyrli zrobili niesamowitą robotę. Wspaniały dom i cudowna górska chata- czy kuchnia taka sama? W menu kiełbasa po łabowsku i naleśniki z bajerami są ;)- chodącie i sprawdącie;)
  Update: Sprawdziłam w maju- plotki górskie w 100% sprawdzone. Można nawet dojechać samochodem, ale jest to jazda karkołomna, szczególnie w deszczu. Lepiej zadzwonić i dowiedzieć się bezpośrednio u źródła.

    
 • SCHRONISKO GÓRSKIE JAWORZYNA KRYNICKA - Pod szczytem Jaworzyny Krynickiej


 • Schronisko znajduje się tuż za górną stacją kolejki gondolowej. Trochę schowane i mało turystów tu przychodzi (oczywiście jak na Jaworzynę). Na szczycie znajduje się baza gastronomiczna tuż przy kolejce, a w sieci hasło "schronisko Jaworzyna Krynicka" wyszukuje się jako hotel przy dolnej stacji kolejki. Niestety ceny w hotelu (choć niewątpliwie lokalizacja jest wspaniała) zbijają z nóg i jest to bardzo ekskluzywna forma zakwaterowania. Niemniej jednak- schronisko istnieje. W ofercie mają bardzo dobre pierogi ruskie:)

    
 • HALA ŁABOWSKA
  zach.cz.pasma Jaworzyny
 • www.halalabowska.pttk.pl

  (018) 442 07 80


  Od czasu kiedy Jacek z Ireną zamienili Łabowską na wspaniałe schronisko pod Cyrlą nic już nie jest takie samo. Zniknęły naleśniki z bajerami, kiełbasa po łabowsku. Zrobiło się z mitycznej wręcz Łabowskiej, kolejne schronisko PTTK:( Szkoda... Aczkolwiek wciąż nie ma tu prądu i schronisko działa na agregacie. Z wszelkich schronisk PTTK, łabowska i tak zasługuje na trzy gwiazdki:)


    
 • BACÓWKA NAD WIERCHOmlą
  zach.cz.pasma Jaworzyny
 • www.wierchomla.pttk.pl

  502 458 518; (0-)18) 44 888 11


  Odkąd nastał nowy gospodarz, schronisko rośnie w siłę. Dotychczas zapomniane gdzieś na halach od niedawna słychać właściwie tylko o nim. Chociaż osobiście nie byłam słyszałam wystarczająco dużo peanów pochwalnych, żeby z czystym sumieniem powiedzieć- jedącie!!! A może nawet i jedzcie;)- bo podobno panie z byłej kuchni Łabowskiej, teraz raczą podniebienia właśnie nad Wierchomlą;)
  update 2012: ponoć gospodarz znów się zmienił i jak tam teraz jest, to nie wiem. Ale sprawdzić można:)  Pasmo Radziejowej:

  www.chatkamagory.pl

  Chata Magóry
  Andrzej Nowak;
  Magóry 11;
  33-350 Piwniczna Zdrój;
  tel.: 697 345 953;
  18 446 56 06; 784 803 271.


 • Chata Magóry
  Chata Magóry położona jest w malowniczym górskim przysiółku miejscowości Kosarzyska w Gminie Piwniczna Zdrój w wojewówdztwie Małopolskim. Chata znajduje się około 200 metrów od granicy państwa, na skraju dużej polany opadającej od grzbietu w kierunku północno wschodnim, na wysokości 831 m. n.p.m. skąd roztacza się przepiękny widok zarówno na pasmo Radziejowej jak i na leżące po drugiej stronie Popradu- Pasmo Jaworzyny Krynickiej.

    
  CHATKA POD NIEMCową
  Kontakt: niestety jest- nawet dwa. Harris ładuje w nim rozładowane komórki... Jeździ też samochodem, ale twardo zapowiada, że prądu nie będzie. Takiego ogólnie dostępnego. Danych nie podam za skarby świata: jest to swoisty bunt przeciwko tłumom- nie podajemy danych w internecie;)- Kto ma trafić ten trafi:)

 • CHATKA POD NIEMCową
  Chatka prywatna. W niektórych terminach zamknięta. Otwarta w sezonie i w niektóre (dużą część) weekendow poza sezonem. Those who left there a heart... decided not to put any data into internet. Who is dedicated to come here - will be able to find a way. As most of us - mostly by accident:)

    
 • ZAJAZD W RYTRZE POD ROZTOką
 • Zajazd w Rytrze to klasyczna forma zakwaterowania dla ludzi szukających Zakopanego poza jego granicami. Przyjemnie, sympatycznie. W okolicy słynie z wyśmienitej kuchni i klimatu "góralskiego".


    
 • POD BEREŚNIKIEM
 • www.beresnik.pl

  (018) 44 69 151,


  Nie miałam przyjemności nocowania w tym schronisku, ale z chwilowego pobytu odnotowałam jedno- tak jest to schronisko z klimatem! Z opowieści słyszałam, ze właściciele mili i schronisko godne polecenia.


    
 • Schronisko na Prehybie
 • www.przehyba.pl

  (018) 442 13 90


  Nie polecam tego schroniska, choć to niekiedy jedyna opcja w tej partii pasma. Pamiętam, jak odmówiono nam noclegu o 10 w nocy w grudniu, bo: cytuje "nie chce mi się pościeli później zmieniać, a jutro mam zamówienie na ten pokój". Na nasza propozycję, ze my bez poscieli, bo mamy śpiwory odpowiedziała głucha cisza i obrócenie się na pięcie.


  W dolinach:  Bożena i Aleksander Łomniccy
  Wierchomla Wielka 230
  tel.: 18 446 82 62
  514 324 472
  ba.lomnicki@gmail.com

 • B.A. Łomniccy- pokoje w Wierchomli Wielkiej
  Takich pokoi szukałam. Spodziewałam się jednak ceny co najmniej pięć razy wyższej. Warunki- rewelacyjne.
  Jeżeli ktoś szuka pokoju bez wścibskich właścicieli- to zdecydowanie polecam. Jeśli ktoś szuka pokoju w cenie przyzwoitej, z kuchnią, łazienką i salonem oraz warunkach lepszych niż domowe- polecam. Usilnie próbowałam znaleźć minusy tego zakwaterowania, żeby być stuprocentowo obiektywną. Ale poległam- minusów nie ma.
  Plusów- nadmiar.
  Aktualnie zatem czas spędzony w Beskidzie Sądeckim dzielę między Niemcową (ach ten klimat) i pokoje w Wierchomli (bliskość, łatwość dojazdu itd...) Zdecydowanie najlepsza oferta poza chatkowa, z jakiej kiedykolwiek korzystałam.

  OFICJALNE INFO:
  Dom usytuowany jest w dolnej części Wierchomli Wielkiej, po lewej stronie głównej drogi (jadąc w górę wsi).
  W ofercie 5 komfortowych pokoi na piętrze (każdy z osobną łazienką).
  Poniżej znajduje się obszerna jadalnia z TV oraz aneks kuchenny z lodówką, mikrofalówką etc.
  Przed domem ogród z Grandllem, huśtawka, za domem parking.
  Dla zainteresowanych całodniowym wyżywieniem nieopodal bar.
  W pobliżu las i wyjście na górę Kiczorę (806 m n.p.m.)- część Popradzkiego Parku Krajobrazowego. 2 km stąd- stacja kolejowa.
  W zimie warto pojeździć na pobliskim nowoczesnym stoku narciarskim.
  W okresie letnim szlaki turystyczne, trasy rowerowe, szlaki konne pozwalają eksplorować góry w paśmie Jaworzyny Krynickiej.