Aktualizacja: '2020Świnoujście
Informator turystycznyFestiwal Artystyczny Młodzieży Akademickiej, czyli "zjazd braci studenckiej o niepoprawnych zainteresowaniach". Fenomenem FAMY jest dwutygodniowe warsztaty, łączące artystów różnych dziedzin. Artyści i nowicjusze, rockmani i muzycy klasyczny, kabareciarze i aktórzy teatralni. Z takich spotkań zawsze wynika "coś nowego", coś świeżego dla polskiej kultury. Wynikiem FAMY niemal zawsze są nowe wydarzenia i nowe postaci kultury polskiej.
Spotkajmy się na FAMIE w sierpniu.

Festiwal Słowian i Wikingów- Festiwal Słowian i Wikingów w Wolinie to wyprawa w czasie do mroków wieków średnich, podczas której poznacie kulturę wczesnośredniowiecznych ludów nadbałtyckich. Coroczny zlot miłośników "archeologii żywej" gromadzi na małej wysepce położonej na Dziwnie ponad tysiąc wojowników, rzemieślników, grajków oraz odtwórców dawnych obrzędów.

 
Aktywna turystyka:

Tereny wyspy Uznam i Wolin są idealne do uprawiania turystyki rowerowej, konnej lub pieszej. Z tych trzech środków transportu najlepszy jest rower- głównie ze względu na dość duże odległości na wyspach i brak lokalnych środków transportu docierających w takie miejsca jak Karsiborska kępa czy niemieckie części wyspy Uznam. To znaczy - lokalne busy są, ale dostać ich rozkład jazdy, a jeszcze lepiej doczekać się na busa poza sezonem, zakrawa na cud.

 
Przewodniki:

- swinoujscie.uznam.net.pl - Internetowy przewodnik po Świnoujściu

- Wyspa Uznam i okolice, Zamorski Marcin, Rajd

- Wyspa Wolin, Zamorski Marcin, Rajd